Co zrobić, aby choinka w domu stała jak najdłużej? Porady jak utrzymać żywą choinkę

person Wysłane przez: Janusz Błoński list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1181

Żywa choinka w domu to prawdziwy symbol Bożego Narodzenia. Niestety ozdoba utrzymuje piękny wygląd jedynie kilka tygodni. Co zrobić, aby drzewko przetrwało dłużej niż tylko święta? Jaką choinkę wybrać? Co później zrobić z drzewkiem? Podpowiadamy.

Sosna pospolita 

Sosna pospolita jest także częstym wyborem, jeśli chodzi o choinkę w domu. Jej cechy charakterystyczne to nieregularny kształt, długie i kłujące igły w kolorze jasnozielonym oraz rzadki, szeroko stożkowaty wierzchołek. Żywe drzewko ma bardzo wytrzymałe gałęzie, w związku z czym można na nim wieszać cięższe ozdoby. Wiele osób ceni sobie również aromatyczny zapach, jaki wydziela Pinus sylvestris, uważając, że jest to nieodłączny element atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Świerk pospolity 

Świerk pospolity to bardzo popularna choinka świąteczna w domu. Drzewko wytwarza krótkie, ciemnozielone, kłujące igły, a także wydziela piękny zapach, który tworzy prawdziwie świąteczną atmosferę. Pokrój Picea abies jest gęsty i stożkowaty, gałązki są dość wiotkie oraz rozkładają się równomiernie. Gatunek ten występuje naturalnie w Polsce – można go spotkać w górskich rejonach na południu naszego kraju oraz na północnym wschodzie.

Powiązane przez tagi

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło